İş Yerinde Şıklık Tüyoları

Her zaman şık ve bakımlı olmak zaman zaman hepimizi zorlayabilir. Ancak söz konusu iş yeri olunca, bakımlı ve şık olmak şarttır. Şık olabilmek için servet harcamanıza gerek yok, dolabınızda bulunan parçalarla şık kombinler oluşturabilirsiniz.
İş hayatında şıklığı yakalayabilmek için öncelikle çalıştığınız ortamı göz önünde bulundurmanız gereklidir. Ofis ortamında masa başı bir işiniz var ise mini etek gibi kıyafet tercihleri yapmamalısınız. İş ortamında şık olmak kadar rahat olmakda önemlidir. Yine çok fazla dar pantolonlar giymek de uygun olmayabilir.
Dolabınızda bulunduracağınız basit parçalarla iş yerinde göz kamaştırabilirsiziniz. Hepinizin dolabında bir beyaz gömlek ve siyah kumaş pantolon bulunmalıdır. Siyah pantolon her zaman şık olur ve iyi bir kurtarıcıdır. Üzerine bir gömlek veya şık bir bluz giyerek hem şık hem de farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Beyaz gömleği kalem eteklerle de kombinleyebilirsiniz. Dolabınızda bulunması gereken parçalardan biride siyah diz altı, kolsuz siyah bir elbisedir.
Ayakkabı seçiminde topluklu ve fazla iddialı tercihler yapmamalısınız. Az ama ideal, kullanışlı ayakkabılarınız olsun. İş yerinde şık olmak için abartılı ve fazla mini yada dekolteli kıyafetler giymemeniz gerekir, zira iş ciddiyet ister. Buna göre şık olmayı tercih etmeniz sizin için daha doğru bir davranış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir