Güzellik İksiri Argan Yağı

Argan Yağının Cilt İçin Faydaları: İçerdiği E vitamini sayesinde cilde faydalı olduğunu belirtmiştik. Bunun yanında ciltteki kırışıklıkları da giderici özelliğe sahiptir. Ciltte ki hücreleri yenileyicidir. Göz altı torbalarının da oluşmasını önler. Cildi nemlendirici ve yumuşatıcı özelliği vardır. Cilde parlaklık verir. Cildi tahriş edici hiç bir madde içermez bu sebeple tüm vücutta gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Cildi Mikroplardan Arındırır: Antioksidan özelliği sayesinde cildi serbest radikallerden ve mikroplardan temizler. Böylelikle cildin erken yaşlanmasını ve kırışıklıkları önler.

Kuru Ciltler İçin Kullanımı: Özellikle kış aylarında havaların soğuk olması sebebiyle özellikle kuru cilde sahip olanların cilt problemleri artmaktadır. Zengin besleyici özelliği sayesinde bu cilt problemlerini ortadan kaldırarak hasarlı ciltleri tedavi edicidir. Kuru olan bölgelere bir kaç damla argan yağı damlatarak masaj yapabilirsiniz.

Aknelere Karşı Nasıl Kullanılır: Yağlar ve cilt kremleri genellikle akne problemini tetikleyici özelliğe sahiptir. Fakat diğer yağlardan farklı olarak akneleri tedavi etmede önemli bir role sahiptir. Argan yağı aslında yağ içermemektedir yalnızca cildi nemlendirir ve sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlar. Gün içinde argan yağı ile problemli bölgelerinize masaj yapabilir aknelerinizi yok edebilirsiniz.

Saç İçin Faydaları: Saça ipeksi bir parlaklık verir. Ayrıca yumuşacık bir saça sahip olmanızı sağlar. Kimyasal içeren saç kremleri kullanmak yerine argan yağı kullanırsanız hem saha sağlıklı hemde daha çabuk parlak ve yumuşak saçlara kavuşursunuz. Ayrıca saçlarımıza şekil vermek için yüksek ısıya maruz bırakabiliyoruz fön, maşa gibi.. Yüksek ısıdan kaynaklanabilecek saç problemlerini de yok edicidir. Saçlarınızı şekillendirmeden önce elinize 1-2 damla damlatmak yeterli olacaktır.

Çatlak Oluşumunu Önlemede Kullanımı: Özellikle hamilelik döneminde ve sonrasında bir çok çatlak oluşmaktadır. İçerdiği yüksek vitaminler sayesinde çatlaklara ve sarkmalara karşı önleyici özelliğe sahiptir. Cildi yumuşatır ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Ayak ve El Bakımı İçin: Yumuşatıcı etkisi sayesinde ayaklarda ki çatlaklar kuru eller ve çabuk kırılan tırnaklar için tedavi edici etkiye sahiptir. Ayak ve el derisini yumuşatarak esnek bir dokuya sahip olmasını sağlar. Bir kaç damlası ile el ve ayaklarınıza masaj yapın sonucunu kısa zamanda fark edeceksiniz.

Dudaklar İçin Faydaları: Özellikle kış aylarında kuru havalarda dudak çatlakları oluşmaktadır. Kullanım sonrasında dudaklardaki çatlakları gidermenin yanı sıra dolgun, yumuşak ve esnek bir dudağa sahip olmanızı sağlar. Bir kaç damlası ile dudaklarınıza masaj yapın ardından kalan kısmı yaklaşık 2 dakika sonra silin.

Okurlarımızdan Argan Yağını Kullananlar ve Düşünceleri;

Sıvı altın olarak nitelendirilen güzellik iksiri argan yağını kullanan tüm okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz. Kullanım sonucu olumlu ve olumsuz etkilerini bizlerle paylaşabilirsiniz… Sağlıcakla kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir